Od leta 2019 do zdaj jim je uspelo zapisati življenjske zgodbe petindvajsetih devetdesetletnikov iz Občine Log – Dragomer. Predsednica NIKA GAMS je ob tem povedala, da lahko iz njihovega pripovedovanja spoznavamo zgodovino tukajšnjih krajev in vrednote časa, v katerem so živeli in tega mlajše generacije ne najdejo v učbenikih. Takrat so bile povsem drugačne življenjske razmere kot so danes. Dejstvo je, da sedanji čas prinaša velike spremembe in veliko novih izzivov, naša prihodnost je nepredvidljiva. Zato je izjemno pomembno, da se iz izkušenj starejših učimo kako lahko najdemo notranjo moč za življenje v težkih okoliščinah, o pomenu vztrajnosti in dela za doseganje ciljev ter o pomembnosti družine in prijateljev, ki nas resnično naredijo bogate in srečne.
Tudi župan MIRAN STANOVNIK je vsem, ki so se udeležili tega srečanja namenil nekaj besed in poudaril, da so tovrstna srečanja pomembna za ohranjanje spominov in da izkažemo spoštovanje vsem tistim, ki so vsak po svoje prispevali skupnosti. Zelo pa je ponosen tudi na dejstvo, da je Občina Log – Dragomer ena tistih, ki je starostnikom prijazna občina. Vesel je, da že več kot pet let sodelujejo pri tem projektu in podporniki ostajajo še naprej.
V tokratni, že šesti izdaji revije Pogovori z občani – Kolo življenja, so avtorji Dragica Krašovec, Irena Lenaršič in dr. Dušana Findeisn, predstavili zgodbe in spomine Alojza Kavčnika, Marije Mimi Šarabon in Leopolda Blaznika. Gre za zanimivo branje in zelo dober vpogled v življenje nekdaj. Sicer pa ustvarjalci revije, kot so zapisali, verjamejo, da skupnost brez zgodovine nima prihodnosti in prav ta posebna pričevanja njihovih sogovornikov so tisti most, ki preteklost povezuje s prihodnostjo.
Celotno dogajanje so popestrili tudi s kratkim kulturnim programom potem pa so se vsi obiskovalci ob dobri kulinariki družili in preživeli lepo in prijetno popoldne.
Andreja Čamernik Rampre
Foto: Andreja Čamernik Rampre