Kresovanje na Sveti Trojici

Vrhnika, 23. junij – Na predvečer sv. Janeza Krstnika je tudi letos na Sveti Trojici zagorel tradicionalni kres.

Slovesnost se je začela z mašo za domovino, ki jo je daroval upokojeni beograjski nadškof Stanislav Hočevar, ob somaševanju domačega župnika Mohorja Rihtaršiča in kaplana Matije Goloba.
Po maši je sledil kulturni program. Mešani cerkveni pevski zbor sv. Pavla je zapel Zdravljico in nekaj pesmi, za nadaljevanje večera pa je poskrbelo Društvo Nauportus viva Vrhnika. Prisoten je bil tudi praporščak veteranskega združenja vojne za Slovenijo. 
Župan Daniel Cukjati je v svojem nagovoru spomnil na enotnost pred tremi desetletji, poudaril pomen ponosa in domoljubja ter vsem zbranim čestital ob dnevu državnosti. Svoje misli ob največjem državnem prazniku sta z zbranimi delila tudi Jože Kurinčič in Milan Kobal.
Slavnostni vrhunec je bil prižig kresa: upokojeni nadškof Hočevar je s svečo prižgal baklo, ki so jo skavti v sprevodu ponesli do kresa in ga zakurili.
Večer, ki se mu je dež prijazno izognil, je potekal v sproščenem vzdušju, pogovoru, dobri hrani in pijači.

Gašper Tominc